PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96676}
6,2 6 368
ocen
6,2 10 1 6368
6,7 3
oceny krytyków
Wszyscy święci
powrót do forum filmu Wszyscy święci!

Na pewno istnieją takie chrześcijanki jak Hilary Faye - z religijnością na pokaz, naginające religię
do swoich potrzeb. Zabrakło jednak w tym filmie pozytywnych postaci wierzących. Jako postaci
pozytywne są pokazani ludzie mający luźne podejście do religii - główna bohaterka mówi na
koniec "może istnieje Bóg, a może to jest coś w nas". Przesłanie tego filmu jest takie, że
homoseksualizm nie podlega krytyce, że religia pcha ludzi do głupich czynów, a odrzucenie religii
pozwala naprawdę cieszyć się życiem. Podsumowując - oczekuję zupełnie czegoś innego po
filmie ze "święty" w tytule. Jako odtrutkę polecam "Szkołę uczuć".

ocenił(a) film na 8
wiktoratgmail

"religia pcha ludzi do głupich czynów, a odrzucenie religii
pozwala naprawdę cieszyć się życiem" czyli cała prawda ;)

Tenenit

Mam inne doświadczenia, pewnie dlatego film nie przypadł mi do gustu.

ocenił(a) film na 8
wiktoratgmail

Zacznijmy od tego, że jest to komedia dla ludzi wolnych od wiary w gadające węże i dziewicze porody ;)

Tenenit

Powinni więc zawrzeć powyższą klauzulę na opakowaniu, aby nie było rozczarowań.

ocenił(a) film na 8
wiktoratgmail

Właściwie to niezły pomysł, bo faktycznie mogą się ludzie rozczarować. Ja tak miałem oglądając Piłę. Miał być inteligentny i trzymający w napięciu, a był żałosny i nudny. :>

Tenenit

Ciekawe, że tak od razu sam stwierdzasz dla kogo jest ten film. Jestem katoliczką i na co dzień staram się żyć z Jezusem, a mimo to film bardzo mi się podobał. Świat nie jest czarno-biały :)

ocenił(a) film na 8
bruxenka

Uwielbiam gdy ktoś odkopuje posta sprzed trzech lat.

ocenił(a) film na 7
Tenenit

Skoro lubisz odkopywanie postów po latach, to ja właśnie znalazłem pretekst, żeby chwycić za łopatę. "Saved!" Obejrzałem po dłuuugiej przerwie wczoraj. Od kilku tygodni powoli odświeżam sobie za to serial "Californication". Dzisiaj dotarłem do finału czwartego sezonu i akurat dzień po seansie "Wszystkich Świętych" wpadłem na scenę nawiązującą do tego filmu. Konkretnie do tej z Jezusem ratującym topielca z basenu. W "Saved!" I "Californication" wyglądają niemal identycznie. Zupełnie ich nie pamiętałem, a przypadkiem zobaczyłem je dzień po dniu...

ocenił(a) film na 8
wiktoratgmail

Prawem sztuki jest posługiwanie się parabolą , co zdobywający się na ocenianie rozumieć powinien.
Pozytywni ? Owszem , byli , bo wierzy się sercem , a nie nachalną demonstracją.

maroc

To o czym piszesz to hiperbola.

ocenił(a) film na 8
Flutterschei

Słusznie , dzięki za sprostowanie.

maroc

Matematycy się znaleźli;-)

wiktoratgmail

Zgadzam się w 100%. Dużo ironi szczególnie jeżeli ma się na uwadze środowiska ewangelikale. Tytuł "Saved" jest trafiony i poprawny.

wiktoratgmail

Nie tak brzmią ostatnie słowa bohaterki. Na końcu pyta "Co Jezus by zrobił?" i odpowiada "nie wiem ale będziemy starali się to rozgryźć". Czyli prezentuje dojrzałą wiarę, a nie wyuczoną. Jezus dał nam jedno przykazanie, abyśmy się wzajemnie miłowali i w tym jest wszystko zawarte. Każdy musi odnaleźć swoją drogę, ważne by była to droga miłosierdzia względem siebie i całego świata.

wiktoratgmail

Jak dobrze że jednak nie jestem niepraktykujący gdyż naprawdę nie widzę powodu, dlaczego mam krytykować homoseksualizm sam w sobie.

buterfly

...sądząc po dalszej części wypowiedzi mam wrażenie, że miałeś na myśli bycie niepraktykującym, a nie nie bycie nim - czy się jednak mylę?

m_a_c_88

Owszem sorki za błąd ;)

wiktoratgmail

Czyli ten film jest realistyczny

wiktoratgmail

"oczekuję zupełnie czegoś innego po
filmie ze "święty" w tytule. " To chyba nie widziałeś filmu "Święci z Bostonu"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones